close

Aidat Takip ve Tahsilat

AİDAT TAKİP   

Siteler yönetimleri, tüzel kişiliği, vergi mükellefliği, muhasebe standartlarına tabi olmayan malikler birliğidir. Konuya hakim olmayan yöneticilerimiz, deneticilerimiz, avukatlarımız, mali müşavirlerimiz maalesef site yönetimlerini tüzel kişiliği olan dernekler, kooperatif hatta şirketler mevzuatına sokmaya zorlayarak, vergi usul kanunu ve Türkiye muhasebe standartlarına tabi etmeye çalışırlar.

Oysa, siteler gelir-gider takibi ve bu giderin paylaşımını belirleyen, listeleyen işletme projesi oluşturma dışında muhasebeye benzer hiçbir işle alakalı değildir.

Sitelerde muhasebeci çalıştırmaya gerek yoktur. Sitelerde basit bir aidat takibi söz konusudur. Bunun dışında mali bir kişilik edinmek site yönetimini de denetimini de resmi makamlar ve hakim-savcılar karşısında zora sokacaktır.

Küçük, bağımsız bölüm sayısı az olan sitelerde basit bir işletme defteri, büyük bağımsız bölümü fazla olan sitelerde ise temel bir icmal dökecek bilgisayar programı yeterlidir.

Bunun yanında, bizler çok boyutlu olarak site yönetimleri yapısal-hizmet ve organizasyonu hakkında  site yönetimi  profesyoneller ve gayrimenkul uzmanlarından oluşan bir ekiple, mali müşavirlerimiz üzerinden, yalnızca gelir gider ve aidat takibi değil, daha da ileri site yönetim programları yazılımı ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Beylikdüzü OSB Birlik 1 İş Merkezi Ofis No:32

BEYLİKDÜZÜ / İstanbul

Tel  : 0 212 875 91 24

Tel  : 0 212 875 91 26

GSM  : 0 543 549 45 67